بازداشت تعدادی از زائر ایرانی بدون ویزا توسط عراق + تمهیدات پلیس راهور جهت بازگشت زائران اربعین – دانلود پروژه رایگان

ارسال شده توسط

خبرگزاری ایسنا: مجتبی کریمی با بیان اینکه طبق آخرین آمار، سفارت عراق در تهران در طول یک ماه گذشته دو میلیون و 320 هزار روادید برای زائران صادر کرده است و این یک پدیده کم نظیر است، اظهار کرد: خوشبختانه تعداد بسیاری از کسانی که ویزا دریافت کرده‌اند به عتبات عالیات مشرف شده‌اند و در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کرده اند
وی گفت: خوشبختانه امسال مردم در رفت و برگشت‌شان به عراق و اخذ ویزا، زمان را به خوبی مدیریت کردند و چنانکه امسال نسبت به سال گذشته در ارتباط با روند اخذ ویزا از سوی زائران با مشکلات بسیار کمتری مواجه بودیم. در روزهای اخیر تعداد ورود افراد به داخل کشور و بازگشت‌شان از سفر بیشتر از خروجی‌ها بوده است.

این مقام مسئول در وزارت خارجه تصریح کرد: کسانی که امسال بدون ویزا به عراق سفر کردند تعداد بسیار انگشت‌شماری بودند و برخی از آن‌ها توسط پلیس عراق بازداشت شده‌اند. همکاران ما در سفارت ایران در عراق پیگیر وضعیت آن‌ها هستند ولی همان طور که پیش از این گفته بودیم دولت عراق اعلام کرده بود که امسال به صورت جدی با متخلفان در این حوزه برخورد می‌کند.

خبرگزاری ایسنا: مجتبی کریمی با بیان اینکه طبق آخرین آمار، سفارت عراق در تهران در طول یک ماه گذشته دو میلیون و 320 هزار روادید برای زائران صادر کرده است و این یک پدیده کم نظیر است، اظهار کرد: خوشبختانه تعداد بسیاری از کسانی که ویزا دریافت کرده‌اند به عتبات عالیات مشرف شده‌اند و در راهپیمایی اربعین حسینی شرکت کرده اند.
وی با بیان اینکه تعداد روادید صادر شده نشان می‌دهد تعداد عظیمی از زائران به صورت قانونی اقدام به خروج از کشور کردند، افزود: تجربیات چند سال گذشته در راهپیمایی اربعین حسینی به کمک دوستان در ستاد مرکزی اربعین آمد و آمایش سرزمینی صورت گرفته در مرزها و تعیین اینکه زائران هر استان از کدام یک از مرزهای سه گانه عبور کنند در بحث نظم‌دهی عبور و خروج زائران بسیار موثر بود.

——————-
خبرگزاری ایسنا: رئیس پلیس راهور کشور با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اربعین حسینی(ع) به کشور اندیشیده شده است، گفت: همکاری مردم با پلیس ضامن تسهیل رفت و آمد است
رئیس پلیس راهور کشور به یک طرفه بودن محورهای منتهی به پایانه مرزی مهران اشاره کرد و گفت: از مردم ولایتمدار و مهمان نواز ایلام که با همراهی خود زمینه تسهیل تردد روان زائران را فراهم کردند، قدردانی می‌کنیم.

سردار تقی مهری با بیان اینکه در اربعین امسال شاهد تردد روان زائران در خروج از کشور بودیم، گفت: امیدواریم این روند در بازگشت نیز تداوم یابد.

سردار مهری در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم تسهیلات لازم را برای ارائه خدمات هرچه بهتر به زائران را فراهم کنیم تا این همایش بزرگ جهانی انجام و برگ زرین دیگری از شور و عشق حسینی به افتخارات کشورمان افزوده شود.

بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، وی یادآور شد: طرح ویژه ترافیک اربعین حسینی(ع) با همکاری سازمان‌های خدمات رسان و با محوریت پلیس راهور به اجرا گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه تمامی تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اربعین حسینی(ع) اندیشیده شده، گفت: این تمهیدات در سه مرز مهران، شلمچه و چذابه اندیشیده شده تا زائران عزیز بتوانند با سهولت تردد داشته باشند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس پلیس راهور کشور با بیان اینکه تمامی تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اربعین حسینی(ع) به کشور اندیشیده شده است، گفت: همکاری مردم با پلیس ضامن تسهیل رفت و آمد است.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *