تراز تجاری ایران با کدام کشور‌ها مثبت است؟ + نجات از خودکشی دختر نوجوان در گنبدکاووس – دانلود پروژه رایگان

ارسال شده توسط

خبرآنلاین: بررسی تجارت بدون نفت ایران با کشور‌ها نشان می‌دهد از میان بیست کشور دارای تراز تجاری مثبت با ایران، نیمی از آن‌ها همسایگان و کشور‌های اطراف ایران محسوب می‌شوند
جدول زیر که از سوی اتاق بازرگانی تهران استخراج شده است فهرست ۲۰ کشور دارای تراز تجاری مثبت با ایران را به همراه میزان صادرات و واردات در مقطع زمانی ابتدای فروردین تا پایان اردیبهشت نشان می‌دهد.

آمار مذکور نشان می‌دهد ایران هنوز نتوانسته است در‌های بازار جهانی را به روی خود باز کند و شرایط را برای عرضه اقلام تولیدی و صنعتی خود در جهان هموار نماید.

خبرآنلاین: بررسی تجارت بدون نفت ایران با کشور‌ها نشان می‌دهد از میان بیست کشور دارای تراز تجاری مثبت با ایران، نیمی از آن‌ها همسایگان و کشور‌های اطراف ایران محسوب می‌شوند.

تراز مثبت تجاری بدان معناست که صادرات کالا‌های تولیدی و صنعتی به این کشور‌ها از واردات اقلام غیر نفتی از ان‌ها پیشی گرفته است.

تراز تجاری ایران با کدام کشور‌ها مثبت است؟

دست بالای ایران در صادرات به عراق و افغانستان هر چند نشان دهنده برتری موقعیت ایران نسبت به این دو کشور در معادلات تجاری است، اما باید توجه داشت سهم ایران از بازار این کشور‌ها در صورت عدم برنامه ریزی، رو به کاهش خواهد گذاشت. نکته مهم اینجاست که عراق به دلیل درگیری با داعش و جنگ‌های داخلی و افغانستان به دلیل درگیری‌های داخلی، کالای صادراتی چندانی را برای عرضه به ایران ندارند. رقبای ایران، اما در صدد برنامه ریزی‌های دقیق برای گرفتن سهم بازار این کشور‌ها هستند.

——————-

باشگاه خبرنگاران جوان: سرهنگ محمود علی فر فرمانده انتظامی گنبدکاووس گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های ۱۱۰ مبنی بر اقدام به خودکشی از روی پل آهنی در یکی از خیابان‌های اصلی و پر تردد شهرستان گنبد کاووس، بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت

وی گفت: دختر نوجوان انگیزه خود را مشکلات خانوادگی عنوان کرد و پس از اقدامات قانونی صحیح و سالم به خوانواده اش تحویل داده شد.

باشگاه خبرنگاران جوان: سرهنگ محمود علی فر فرمانده انتظامی گنبدکاووس گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های ۱۱۰ مبنی بر اقدام به خودکشی از روی پل آهنی در یکی از خیابان‌های اصلی و پر تردد شهرستان گنبد کاووس، بلافاصله موضوع در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ محمود علی فر افزود: ماموران با حفظ خونسردی و بهره گیری از فنون روانشناسی وی را از این عمل منصرف کردند و نجات دادند.

وی ادامه داد: گروه گشت کلانتری ۱۱ شهرستان با حضور در محل متوجه شدند دختری نوجوان روی لبه پل آهنی ایستاده وقصد خودکشی دارد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *