موجودات دریایی تهدیدهای نظامی را رصد می‌کنند + ناظم الشریعه: مرحله حذفی شوخی نیست – دانلود پروژه رایگان

ارسال شده توسط

خبرگزاری مهر: ارتش آمریکا در تحقیقی جدید قصد دارد امکان رصد تهدیدهای نظامی زیرآبی به وسیله موجودات طبیعی و اصلاح شده دریایی را بررسی کند
خبرگزاری مهر: ارتش آمریکا در تحقیقی جدید قصد دارد امکان رصد تهدیدهای نظامی زیرآبی به وسیله موجودات طبیعی و اصلاح شده دریایی را بررسی کند.

موجودات دریایی تهدیدهای نظامی را رصد می‌کنند

به گزارش انگجت، دریا مملو از تهدیدهای نظامی است و به همین دلیل ردیابی خطرهای زیر آبی با وجود تمام سخت افزارهای موجود کمی ترسناک است. از سوی دیگر مقیاس و هزینه های چنین برنامه هایی بسیار کلان است.
اما سازمان DARPA برای این مشکل راه حلی یافته است؛ این سازمان سعی دارد با استفاده از موجودات دریایی این تهدیدها را رصد کند. درهمین راستا برنامه Persistent Aquatic Living Sensors را رونمایی کرده است. این برنامه امکان استفاده از ارگانیسم های طبیعی و اصلاح شده دریایی برای ردیابی وسایل نقلیه زیر آبی را بررسی می کند. اگر محققان ارتش بتوانند عکس العمل های زیستی این موجودات را به اطلاعات قابل استفاده تبدیل کنند، می توان با کمک این روش بدون نیاز به سخت افزارهای گرانبها و مشکوک به کشی ها هشدار داد.

به اعتقاد محققان برای این منظور می توان از گیاهان و ماهی ها استفاده کرد. البته چالش اصلی این سیستم ارسال اطلاعات دریابی به مقری با فاصله ۵۰۰ متر است. همچنین این سیستم باید به اندازه کافی هوشمند باشد تا میان اشیا تمایز قائل شود.

——————-
خبرگزاری مهر: سیدمحمد ناظم الشریعه بعد از پیروزی تیم ملی فوتسال ایران برابر عراق در مرحله گروهی جام ملتهای آسیا و صعود ایران به عنوان صدرنشین به مرحله بعد، گفت: پیش بینی می شد که ما بازی سختی داشته باشیم
وی افزود: مشخص بود که عراق می خواهد بعنوان تیم اول صعود کند برای همین آنها بازی قدرتمندی ارائه کردند. گام به گام مسابقات در جام ملتها سخت تر می شود.

همچنین هیثم عباس سرمربی تیم عراق درباره این بازی گفت: ما قبل از مسابقه درباره حریفمان صحبت کردیم و گفتیم که ایران تیم متفاوتی است. در فوتسال گاهی شما برنده هستید و گاهی بازنده. ما به این مسابقه به چشم یک دیدار آماده سازی برای مرحله بعد نگاه کردیم.

وی افزود: ایران تیم اول آسیا و تیم سوم جهان است. آنها از نظر تکنیکی و فیزیکی بسیار قدرتمند هستند و مربی خوبی به نام محمد ناظم الشریعه دارند. ما در این بازی روی دفاع تمرکز کردیم ولی اشتباهاتی داشتیم که باعث شد پنج گل دریافت کنیم. نمی توانیم در مرحله حذفی این اشتباهات را مرتکب شویم.

خبرگزاری مهر: سیدمحمد ناظم الشریعه بعد از پیروزی تیم ملی فوتسال ایران برابر عراق در مرحله گروهی جام ملتهای آسیا و صعود ایران به عنوان صدرنشین به مرحله بعد، گفت: پیش بینی می شد که ما بازی سختی داشته باشیم. تیم عراق را خیلی خوب می شناسیم چرا که ما سالی دو، سه بار با هم بازی می کنیم.
سرمربی تیم ملی فوتسال ایران تاکید کرد: مرحله حذفی شوخی و جوک نیست. اگر شما یک اشتباه کنید، قطعا حذف خواهید شد. باید در بعضی از مسابقات پیش رو مراقب باشیم.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *