مولاوردی: پیگیر مشکلات زنان ورزشکار هستم + مالیات بر دخانیات باید افزایش یابد – دانلود پروژه رایگان

ارسال شده توسط
خبرگزاری ایرنا: دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: با توجه به اینکه بخشی از شهروندان کشور زنان و دختران ورزشکار است، به طور مداوم مشکلات و درخواست های آنان را پیگیری می کنم
دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی با اشاره به مسئولیت های خود و نحوه رصد درخواست های ورزشکاران زن افزود: بیشتر آنها مراجعه حضوری دارند و البته دفتر ما مداوم از مجاری مختلف به ویژه شبکه های اجتماعی پیگیر مطالبات آنان است.ملاوردی خاطر نشان کرد: خوشبختانه وزیر ورزش و جوانان توجه ویژه ای به حوزه ورزش زنان دارد و برای تحقق مطالبات در کمترین زمان تلاش می کند.

شهیندخت ملاوردی در گفت و گویی که پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان متن آن را روز یکشنبه منتشر کرد، گفت: مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان برای پیگیری مطالبات دختران ورزشکار گوش شنوایی دارد.   

وی افزود: وزیر ورزش و جوانان پیگیر درخواست های ورزشکاران زن است و مطالبات آنان را در کمترین زمان پاسخ می دهد.

خبرگزاری ایرنا: دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی گفت: با توجه به اینکه بخشی از شهروندان کشور زنان و دختران ورزشکار است، به طور مداوم مشکلات و درخواست های آنان را پیگیری می کنم.
——————-
خبرگزاری ایسنا: ابراهیم گلمکانی با حضور در غرفه ایسنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، با اشاره به ضرورت افزایش مالیات دخانیات در کشور، اظهارکرد: لایحه‌ای در مجلس‌ به نام مالیات بر ارزش افزوده در حال تصویب است که در آن مالیات بر دخانیات طبق برنامه ششم توسعه مطرح شده است؛ در قانون برنامه ششم توسعه سیگار وارداتی 25 درصد، داخلی 10 درصد و تولید مشترک 20 درصد مالیات می‌پردازند
خبرگزاری ایسنا: ابراهیم گلمکانی با حضور در غرفه ایسنا در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، با اشاره به ضرورت افزایش مالیات دخانیات در کشور، اظهارکرد: لایحه‌ای در مجلس‌ به نام مالیات بر ارزش افزوده در حال تصویب است که در آن مالیات بر دخانیات طبق برنامه ششم توسعه مطرح شده است؛ در قانون برنامه ششم توسعه سیگار وارداتی 25 درصد، داخلی 10 درصد و تولید مشترک 20 درصد مالیات می‌پردازند.
وی ادامه داد: ما معتقد هستیم این رقم باید به 30 درصد افزایش پیدا کند؛ هرچه قیمت سیگار افزایش یابد مصرف آن نیز کاهش پیدا می‌کند. ما یکی از کشورهایی هستیم که پایین ترین رقم مالیات بر دخانیات را داریم. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید ایران باوجود اینکه در کنترل بیماری‌های عفونی و غیر عفونی به خوبی عمل کرده است، اما در مالیات بر دخانیات بدترین عملکرد را دارد.

معاون حقوقی وزارت بهداشت بااشاره به مذاکره وزارت بهداشت با مجلس در این زمینه، اضافه کرد : ما به عنوان وزارت بهداشت معتقد هستیم اول مالیات بر دخانیات باید افزایش و مصرف آن کاهش یابد و بعد سهم سلامت از این مالیات مشخص شود.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *