ناصری: نشست خبری روحانی، کلی گویی بود – دانلود پروژه رایگان

ارسال شده توسط

عبدالله ناصری در روزنامه آفتاب یزد: نشست خبری دیروز رئیس جمهوری اگرچه نسبت به مصاحبه اخیر روحانی در تلویزیون مباحث بهتری را شامل می‌شد اما به نظر می‌رسد کماکان این نشست نیز نتوانست جامعه و مردم را در راستای مطالباتی که دارند قانع کند

علاوه بر این رئیس جمهور دیروز به درستی گفت تجمعات اخیر تنها دلایل اقتصادی نداشت اما باید توجه کرد او برخلاف توصیه‌های بزرگان که وزیر کشور انتخابی اش مخالف گفتمانی است که تبلیغ می‌کند نه تنها در سال 92 بلکه در سال 96 نیز همان فرد را انتخاب کرد.

از سوی دیگر درحالی که چندی پیش وزیر دفاع دولت گفت که ستاد کل نیروهای مسلح با هماهنگی رهبری دستورالعملی مبنی بر خروج نهادهای نظامی از بنگاه‌ها‌ی اقتصادی صادر شده است اما دیروز روحانی به جای اینکه از پیگیری عملی این موضوع بگوید که در همین حدود یک ماه چه نتایجی بدست آمده بازهم تکرار کرد که این کار باید بشود.

عبدالله ناصری در روزنامه آفتاب یزد: نشست خبری دیروز رئیس جمهوری اگرچه نسبت به مصاحبه اخیر روحانی در تلویزیون مباحث بهتری را شامل می‌شد اما به نظر می‌رسد کماکان این نشست نیز نتوانست جامعه و مردم را در راستای مطالباتی که دارند قانع کند. اقناع مردم به عنوان یکی از مهمترین اهداف این نشست به نطر می‌رسد آن طور که باید و شاید رقم نخورد.

یا در موضوع مهم دیگری رئیس جمهور گفت شرط او برای وزرات علی ربیعی این بوده که سازمان تامین اجتماعی بنگاه‌های اقتصادی خود را واگذار کند در این مورد نیز اطلاعاتی که وجود دارد تایید می‌کند هیچ اتفاق و نتیجه خاصی نیفتاده است. مردم انتظار دارند در عمل مطالبات آنها پیگیری شود. در موضوع دانشگاه‌ها و نارضایتی‌های آنها درباهر بودجه سال 97 رئیس جمهور به گونه ای پاسخ داد که به نظر می‌رسد تقریبا از جزئیات بودجه بی خبر است و درباهر دانشگاه با بیان اینکه اگر کافی نبود وزیر علوم معترض می‌شد پاسخ خود را تمام کرد.

به عنوان نمونه یکی از مواردی که جامعه مطالبه گر امروز در میان نشست دیروز به دنبال آن بود ذیل تجمعات اخیر قرار می‌گرفت و اینکه روحانی وقتی می‌گوید صدای مردم شنیده شده به طور عملی چه اقدامات و چه پیگیری‌ها‌یی انجام شده است. به طور کلی بیان کلی حسن روحانی و اظهاراتی که آمرانه بود مبنی بر این‌که باید این کار انجام شود و باید آن کار انجام شود به‌گونه‌ای نبود که مردم را قانع کند و مشخص بود رئیس جمهور در این مورد چندان علاقه‌مند نبود که به تشریح جزئیات بپردازد.

وزیر کشور روحانی به توسعه سیاسی باور ندارد که بخواهد در راستای گفتمانی که روحانی تبلیغ کرده گام بردارد و استاندارانی هم که انتخاب شده بر همین طرز فکر برگزیده شده اند. بدون تردید حسن روحانی انتخاب اصلح در انتخابات بود اما او باید پیگیری مطالبات مردمی‌را با سرعت و دقت بیشتری پیگیری کند چرا که معتقدم بدون تعارف دولت توان و اختیار لازم برای برخی اصلاحات را دارد.

در مجموع بسیاری از پاسخ‌ها کلی گویی بود درحالی که جامعه پاسخ‌های جزئی که نشان از پیگیری باشد را انتظار می‌کشید به هرحال اگرچه دولت دارای اختیارات محدودی است اما در برخی موارد می‌توانست بهتر از این عمل کند. امروز در سیاست خارجی نیز دولت دچار چالش‌هایی است. به هرحال آمریکا همواره به دنبال تضعیف نقش ایران در خاورمیانه و جلوگیری از دست یابی اهداف ایران بوده اما همیشه روابط پابرجا بود درحالی که امروز بعد از اینکه سفارت عربستان مورد حمله عده ای قرار گرفت روابط کاملا قطع شده است.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *